Monday, March 23, 2009

Moments at the Opening

So, my sister and Nevra's polyclinic's official opening was this weekend. They arranged a perfect ceremony, had over 300 people. Well, thanks to the upcoming elections ;), all the candidates were there with their team. Anyways, here are some shots of me, Yağmur, Bulut(my husband), Buket, Nevra, and her sister from that day.

The antique silver belt is my style statement in these pics. This is a traditional Turkish belt used to be worn by the brides over their bindallı (traditional wedding gown).

And the tuxedo jacket is my life saver for these kind of days. It can easily make even my jeans and t-shirt look smart casual :)

I like the satin bow on my navy semi-transparent knit top. You will see the bows on me, Yağmur, and Buket (her blouse and shoes). The high-waisted carrot pants are about 10 years old :) And the silver cuff is again an antique one. My father loves to collect antiques, and that works to our advantage ;)

Red pointy pumps give some bright joy to the outfit. Chloé and Balenciaga pulled the pointies back to the runways.

***
Kardeşim ve Nevra'nın poliklinik açılışları bu haftasonu idi. Çok güzel düzenlenmişti. 300'den fazla davetli katıldı. Tabi haftaya olan seçimlerin büyük katkısı vardı, tüm adaylar kendi takımları ile geldiler :) İşte o günden ben, Yağmur, Bulut (eşim), Buket, Nevra ve kardeşinden bazı görüntüler.

Antika gümüş kemer o günkü stil ifadem ;) Geleneksel olan bu kemer özellikle gelinlerin bindallıları üzerine takılırmış.

Simokin ceketim ise tam bir hayat kurtaran, bu tür günlerde kot ve tişört üzerine bile giyinsem, formal bir hava veriyor.

Yarı transparan trikomun üzerindeki büyük saten fiyonk can alıcı noktası. Bu yazıda fiyonkları heryerde göreceksiniz, bende, Yağmur'da, Buket'in ayakkabı ve bluzunda. Yüksek belli havuç :) pantalonum neredeyse 10 yıllık. Gümüş bileklik yine antikalardan. Babam antika meraklısıdır, bu da şimdi bizim işimize yarıyor :)

Kırmızı sivri burunlu ayakkabılar kıyafete canlı bir neşe katıyor. Chloé ve Balenciaga sivri burunluları podyumlara geri getirdiler.


Roman Tuxedo Jacket/Simokin Ceket
Bessini Top
Polo Pants
Guess Pumps
Nine West Faux Snakeskin Clutch/Yapay yılan derisi çanta

Zara Velvet Jacket/Kadife Ceket
Derishow Shirt/Gömlek
Zara Kids Dress and Shoes/Elbise ve Ayakkabı


Atalar Blouse/Gömlek
Park Bravo Skirt/Etek
Zara Pleated Dress/Elbise

3 comments:

  1. Ceket pantolon ayakkabı bluz hepsi birlikte çok şık olmuş... Benim statement piece'im de ayakkabılar oldu bu kombinasyonda...

    ReplyDelete
  2. Pelin'cim cok hos gorunuyorsun. Kusura bakmayin ama Yagmur hepinizi gecmis style konusunda. :)

    ReplyDelete
  3. cok tesekkurler :) Yagmur inanilmaz bu konuda bir onceki gun kendisi secti aldi kiyafetlerini ;) Ilkaycim dun senin sitene yorum yazmaya calistim ama olmadi, anonim yaziliyor gibi gorunuyor, oyle degil mi?

    ReplyDelete