Friday, March 20, 2009

Chloé Spring'09


Remember the shoulder pads of 80's? I thought they were gone forever. But they've apparently come back and are all around. My mom and even I had a velcro attached to the pads so we got to use them with everything :) Chloé and Balmain recreated them in a more beautiful way by exaggerating the size. They give a good shape to the body and make it look thinner.

Hanna MacGibbon did a marvelous job with Chloé's spring collection. The scallop-edge coats, rounded-shoulder blouses, high-waisted flared shorts, ruffled dresses.. Mostly pastel tones and no prints..

I love most the high-waisted shorts and scallop-edge everything.

***
80'lerin vatkalarını hatırlıyor musunuz? Tamamen ortadan kalktıklarını düşünüyordum doğrusu. Görünen o ki geri geldiler ve heryerdeler. Annemin, hatta benim bile cırtcırtlarla tutturulabilen vatkamız vardı, böylece herşey ile kullanabiliyorduk :) Chloé ve Balmain vatkaları yeniden çok daha güzel ve abartılı bir şekilde yarattılar. Vücuda iyi bir form kazandırıp daha ince gösteriyorlar bence.

Hanna MacGibbon Chloé İlkbahar kolleksiyonu ile harika bir iş çıkardığını gösterdi. Fisto kenarlı mantolar, yuvarlak omuzlu bluzlar, yüksek belli geniş paçalı şortlar, fırfır yakalı elbiseler.. Çoğu pastel tonlarında, desensiz kumaşlar..

En çok yüksek belli şortlar ve fisto kenarlı tüm parçaları beğendim.

2 comments:

  1. "Scallop" detaylı giysilere bayıldım... Bu sene Christopher Kane de (diğer pek çok modacı gibi) koleksiyonuda çok güzel ve de baya bir abartılı kullanmış bunları... Ama ben bunların "high street" eşleniklerini göremedim henüz hiçbir yerde :-(

    ReplyDelete
  2. aslinda ben bugun bir dergide gordum ama kimdi hatirlamiyorum :(

    ReplyDelete